Deň keď odpočíva Boh

Autor: David Kapusta | 28.10.2007 o 19:55 | (upravené 26.5.2016 o 0:47) Karma článku: 5,22 | Prečítané:  1598x

Verím, že sme dostali od Boha na počiatku tejto planéty nedoceniteľný dar. Sme obdarovaní siedmym dňom, sobotou, deň jeho odpočatia a odpočívania, ktorý platí do dnešných dní a ponúka nám požehnanie.

Takto bolo ukončené stvoriteľské dielo počiatok všetkého:
 

,,, A Boh dokonal siedmeho dňa svoje dielo, ktoré činil, a odpočíval siedmeho dňa od všetkého svojho diela, ktoré učinil. Boh požehnal siedmy deň a posvätil ho, lebo v ňom si odpočinul od všetkého svojho diela, ktoré stvoril Boj činiac“ (Prvá Mojžišova 2; 2-3)

V siedmy deň Boh odpočíval a tento deň posvätil a požehnal a ponúka nám nekonečný prúd milosti a jeho priazne. Na základe tohto prejavu lásky k nám ochránil tento dar zákonom, ktorý vniesol do rúk Izraelitov. Zákon a prikázanie o sobote vzniklo na základe soboty – odpočívania Boha a jeho daru. Nevznikol siedmy deň odpočinku na základe zákona.

V moci Ducha Svätého verím, že dňom ktorý Boh vyhradil pre nás je sobota. Nedeľa je dňom pamiatky vzkriesenia Ježiša Krista nášho spasiteľa, ale práve vzkriesenie Ježiša v nedeľu je dôkazom vernosti Boha svojmu stvoriteľskému dielu. Dielo bolo dokonané, mohol syna vzkriesiť no nechal ho ležať v hrobe celú sobotu, lebo odpočíval.

Boh oddelil sobotu, aby odpočíval a mohol byť s tebou aj so mnou , aby sme mohli byť s ním. Motívom tohto daru je láska a chcem aby sme tento dar prijímali a neprijímali to čo sme my sami vytvorili, teda pamiatku.PS: ,, Ja som Hospodin, váš Boh, choďte v mojich ustanoveniach a ostríhajte moje súdy a čiňte ich a sväťte moje soboty a budú znamením medzi mnou a medzi vami, aby ste vedeli, že ja som Hospodin váš Boh. (Ez, 20; 19- 20)

,, Nemyslite, že som prišiel zmeniť to, čo bolo prikázané alebo predpovedané v Starom zákone. Naopak neprišiel som to zrušiť, ale naplniť. S plnou vážnosťou vám hovorím, kým trvá nebo a zem ani písmenko, ani čiarka z toho, čo Boh prikázal, nestratí platnosť, kým sa všetko nenaplní. Keby teda niekto zrušil čo i len jedno z týchto prikázaní, hoci to najmenšie, a nabádal by na to aj iných, bude v nebeskom kráľovstve najmenší. Ale ten kto sa spravuje Božími príkazmi a učí tak aj iných, bude veľký v nebeskom kráľovstve. ( Mt. 5; 17- 19) 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?