Deň keď odpočíva Boh

Autor: David Kapusta | 28.10.2007 o 19:55 | (upravené 26.5.2016 o 0:47) Karma článku: 5,22 | Prečítané:  1640x

Verím, že sme dostali od Boha na počiatku tejto planéty nedoceniteľný dar. Sme obdarovaní siedmym dňom, sobotou, deň jeho odpočatia a odpočívania, ktorý platí do dnešných dní a ponúka nám požehnanie.

Takto bolo ukončené stvoriteľské dielo počiatok všetkého:
 

,,, A Boh dokonal siedmeho dňa svoje dielo, ktoré činil, a odpočíval siedmeho dňa od všetkého svojho diela, ktoré učinil. Boh požehnal siedmy deň a posvätil ho, lebo v ňom si odpočinul od všetkého svojho diela, ktoré stvoril Boj činiac“ (Prvá Mojžišova 2; 2-3)

V siedmy deň Boh odpočíval a tento deň posvätil a požehnal a ponúka nám nekonečný prúd milosti a jeho priazne. Na základe tohto prejavu lásky k nám ochránil tento dar zákonom, ktorý vniesol do rúk Izraelitov. Zákon a prikázanie o sobote vzniklo na základe soboty – odpočívania Boha a jeho daru. Nevznikol siedmy deň odpočinku na základe zákona.

V moci Ducha Svätého verím, že dňom ktorý Boh vyhradil pre nás je sobota. Nedeľa je dňom pamiatky vzkriesenia Ježiša Krista nášho spasiteľa, ale práve vzkriesenie Ježiša v nedeľu je dôkazom vernosti Boha svojmu stvoriteľskému dielu. Dielo bolo dokonané, mohol syna vzkriesiť no nechal ho ležať v hrobe celú sobotu, lebo odpočíval.

Boh oddelil sobotu, aby odpočíval a mohol byť s tebou aj so mnou , aby sme mohli byť s ním. Motívom tohto daru je láska a chcem aby sme tento dar prijímali a neprijímali to čo sme my sami vytvorili, teda pamiatku.PS: ,, Ja som Hospodin, váš Boh, choďte v mojich ustanoveniach a ostríhajte moje súdy a čiňte ich a sväťte moje soboty a budú znamením medzi mnou a medzi vami, aby ste vedeli, že ja som Hospodin váš Boh. (Ez, 20; 19- 20)

,, Nemyslite, že som prišiel zmeniť to, čo bolo prikázané alebo predpovedané v Starom zákone. Naopak neprišiel som to zrušiť, ale naplniť. S plnou vážnosťou vám hovorím, kým trvá nebo a zem ani písmenko, ani čiarka z toho, čo Boh prikázal, nestratí platnosť, kým sa všetko nenaplní. Keby teda niekto zrušil čo i len jedno z týchto prikázaní, hoci to najmenšie, a nabádal by na to aj iných, bude v nebeskom kráľovstve najmenší. Ale ten kto sa spravuje Božími príkazmi a učí tak aj iných, bude veľký v nebeskom kráľovstve. ( Mt. 5; 17- 19) 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Vrcholí tichá revolúcia. Írsko má premiéra homosexuála a povolí potraty

Írski voliči v referende jasne odmietli zákaz interrupcií.

OBJEKTÍV

Pozrite si prvú minútu po jadrovom teste na dobových fotkách

Jadrové testy snímali desiatky kamier.


Už ste čítali?