Zajtra v Bystrici nebudem krúžkovať a iné županské mini úvahy

Autor: David Kapusta | 22.11.2013 o 17:05 | (upravené 26.5.2016 o 0:45) Karma článku: 4,72 | Prečítané:  1090x

Novembrová sezónna akcia na nového župana zajtra vrcholí. Zajtra sa rozhodne o tom, či si náš kraj oblečie na najbližšie 4 roky červený alebo zelený župan. Aj keď sa mi červená farba páči, tak zajtra sa pôjdem prejsť do krúžk

 

Na slobodnom slovenskom politickom nebi to nie je žiadna nová hviezdička. Avšak, stalo sa niečo čo zmobilizovalo všetkých politických astronómov, ale aj amatérskych pozorovateľov. Malá a doposiaľ škamrujúca hviezdička zažiarila. Je to len supernova alebo nové stabilné teleso na politickom nebi?

Nazvime túto novú hviezdu pán Krížik a jeho oponenta pán Hviezdička. Nepoznám politické pohnútky týchto pánov, ale nepochybujem o tom, že tak ako pán Krížik, tak aj pán Hviezdička to myslia dobre, chcú pre svoj kraj a našu vlasť len to najlepšie, napriek tomu ich pohľad na riešenie nemilej situácie v našom kraji nepovažujem za dobrý. Prečo pán Krížik nie je fajn? Písať by sa dalo veľa, ale len pár vecí spomeniem.

1. Riešenia bez návodu.

Niektoré Krížikové riešenia a návrhy majú niekedy zmysel a nemožno ich hneď zhrnúť zo stola, avšak pri návrhoch mi absentuje konkrétnejšia odpoveď na otázku Ako to chce dosiahnuť?

2.  Budovanie kontaktu s verejnosťou je postavené na negatívnej sugescii a nenávisti.

Získavanie si voličov pomocou vytvárania strachu a nenávisti nie je fajn.  Hodnota voličských hlasov je menšia, keď sa získavajú negatívnou kampaňou a zvýrazňovaním negatívnych aspektov všade kde sa dá, od Európskej únie cez táraniny typu, že pán Hviezdička nadväzuje vzťahy s rovnakým pohlavím.

3. Kresťanské pokrytectvo.

Vo svojom desatore ĽSNS sa chce strana postarať o výchovu a vzdelanie mládeže na tradičných kresťanských princípoch.  Ako môžem hovoriť o kresťanských princípoch? Kde je láska a milosrdenstvo k blížnemu, keď kydám na cigánskych parazitov alebo stojím za legalizáciou používania zbraní ? Nezdá sa mi to.

4. Politická minulosť.

Na „Slovenský" klérofašistický štát z roku 1939 máme každý iný názor a je to časť našich dejín pri hodnotení ktorých sa rozdeľujeme. Pamäť mám dobrú a ešte teraz si pamätám, ako Krížika odviezli naši ochrancovia, ktorí nás chránia a pomáhajú, potom ako pred prezidentským palácom začal vykrikovať podobné heslá ako za čias vojnového Slovenského štátu. Svoj jeden krúžok nedám človeku, ktorý si pripomína kontroverzný vojnový kvázi štát z roku 1939.

5. Absencia ľudskosti.

Pri čítaní novín Krížikovej strany mi chýba ľudskosť a cit. Čítam medzi riadkami viac nenávisti, sebectva a strachu z niečoho iného a inakšieho.

 

To by bolo k pánovi Krížikovi, vzhľadom k pánovi Hviezdičkovi napíšem len toľko. Nekrúžkoval som ho v druhom kole ani pred 4 rokmi a nebudem ho ani zajtra.

Zajtra tu nie je kandidát, ktorému by som odovzdal svoj bezvýznamný hlas a preto som sa rozhodol odovzdať prázdny hárok. Napriek tomu, že nie som spokojný, spolieham sa, že náš nový župan sa bude snažiť o to, aby s vykonávaním jeho funkcie boli spokojní nie len tí, ktorí mu vyjadrili podporu...

PS: Aby som bol aj pozitívny, tak pri obidvoch kandidátoch chválim zapojenia sa do akcie Movember,  resp. mesiaca mužskej solidarity, čím sa symbolicky zapojili do zvyšovania povedomia o typicky mužských ochoreniach, ako je napr. rakovina prostaty. Nech už bude náš nový župan červený či zelený, bude to hipster J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Vrcholí tichá revolúcia. Írsko má premiéra homosexuála a povolí potraty

Írski voliči v referende jasne odmietli zákaz interrupcií.

OBJEKTÍV

Pozrite si prvú minútu po jadrovom teste na dobových fotkách

Jadrové testy snímali desiatky kamier.


Už ste čítali?